fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Akademiden Sanat Çocuk Korosu Kuruluyor

Akademiden Sanat Çocuk Korosu Kuruluyor

Akademiden Sanat Çocuk Korosu Kuruluyor

Aydın’da sanat eğitiminin merkez adresi olan Akademiden Sanat Aydın Efeler’de yaşayan çocuklarımız için bir hizmeti daha hayata geçiriyor. Akademiden Sanat Ailesi olarak geleceğin teminatı olan çocuklarımızın kültürel ve  sanatsal  gelişimine katkı sağlamak için Akademiden Sanat Çocuk Korosu Kuruluyor.

Müzik eğitiminde koro çalışmaları çocuğun gelişmesinde önemli yer tutar. Çocuklar bu çalışmalarda müziği oluşturan temel ögeleri ve temel işlevlerini öğrenirken , sesin oluşumunu ,  ses organını , kendi sesinin özelliklerini  ve sesini doğru kullanmasını öğrenirler.  Müzik çocuğun bilişsel , fiziksel , sosyal ve psikolojik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Akciğer gelişiminden kavram gelişimine , sosyalleşme  ve grup çalışmasından güzel konuşma becerilerine kadar birçok alanda çocuğun gelişiminin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Çocuk Korosu Aydın

Çocuk  şarkı söylerken  mutlu olur , motivasyonu artar ve  dikkati yoğunlaştırmayı öğrenir. İşitsel hafızayı  ve becerisini geliştirir. Koro bireysel bir çalışma yöntemi olmadığı için çocuk farklı karakterde bulunan diğer bireylere saygı duymayı ve birlikte hareket etmeyi öğrenerek sosyalleşmesine katkıda sağlar.  Akademiden Sanat Ailesi olarak bizim vizyonumuz, Aydın’da sanat eğitimi almayan çocuğumuz kalmasın.

Ankara İstanbul İzmir ve Yurt Dışı Koro Festivallerine Katılma İmkanı

Akademiden Sanat Çocuk Korosu kursiyerlerimiz yıl sonu gösterimizde  yaptıkları çalışmaları sunmanın mutluluğunu yaşayacaktır. Akademiden Sanat ailesi olarak bütün çabamız çocuklarımızın yüzünde bir tebessüm oluşturabilmektir. Koromuz  yıl sonunda yapılacak olan yurtiçi ve yurtdışı koro festivallerini  takip edecek uygun koşulda olanlara katılmak için birlikte karar verilecektir. Yıl sonunda Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etmek veya İstanbul boğazının eşşiz güzelliğini çocuklarımıza izletmek bizleri ayrıca mutlu edecektir.

Akademiden Sanat Ailesi olarak diyoruz ki “ Mutlu Çocuklar Mutlu Yarınlar!

Akademiden Çocuk Korosu

Akademiden Çocuk Korosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir