fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Akademiden Yetişkinler Korosu

Akademiden Yetişkinler Korosu

AKADEMİDEN SANAT YETİŞKİNLER KOROSU

Aydın’da sanat eğitiminin merkez adresi olan Akademiden Sanat Aydın Efeler’de yaşayan yetişkinlerimiz için bir hizmeti daha hayata geçiriyor. Yeni arkadaşlar yeni bir sosyal ortam için Akademiden Sanat Yetişkin Korosu kuruluyor. Ben de güzel şarkı söylemek istiyorum diyen herkesin buluşma yeri olacak olan bu koroda sadece Aydın Efeler ilçesinde değil Ülkemizin bir çok yerine sesimizi ve nefesimizi taşıyacağız.

Ankara İstanbul İzmir ve Yurt Dışı Koro Festivallerine Katılma İmkanı

Akademiden Yetişkinler Çocuk Korosu kursiyerlerimiz dönem içerisinde keyifli vakit geçirmenin yanı sıra yıl sonu gösterimizde  yaptıkları çalışmaları sunmanın mutluluğunu yaşayacaktır. Akademiden Sanat ailesi olarak bütün çabamız yüzünde bir tebessüm oluşturabilmektir. Koromuz  yıl sonunda yapılacak olan yurtiçi ve yurtdışı koro festivallerini  takip edecek uygun koşulda olanlara katılmak için birlikte karar verilecektir.

Aydın ‘da Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Hafif Batı Müziği Koroları

Katılımcılar yaş tercih ve yatkınlıklarına göre diledikleri koroya katılabileceklerdir. Koro çalışmalarımızı Akademiden Sanat’ın nezih ve elit ortamında yapılacaktır.

Koro Nedir?

Koro, müzik yapıtlarını seslendirmek üzere bir araya gelen, tek sesli ya da çok sesli seslendirme yapan insan seslerinden oluşan  topluluğa verilen genel addır. Koro müziğini bir deyişle; insan sesinin çalgı görevinde kullanılarak vokal müziği (ses müziği) dir.

Koroda şarkı söyleyenlerin kalp atışlarının, nefes alıp-verme hızlarıyla uyum içinde olduğu gözlemlenmektedir. Ayrıca koroda şarkı söylemek, duygulardan ve iletişimden sorumlu sinir hücrelerinin daha düzenli çalışmasını sağlayarak sosyal becerilerin de artmasını sağlamaktadır.

Şarkı söylemek, kültürel farklılıklara rağmen tüm insanlıkla bağ kurabileceğinizi hissetmenize sebep olur. Farklı kültürlerden şarkılar söylemek, her çeşit insanla empati kurabilmenizi sağlar. Şarkı söylerken, daha iyi bir ses elde etmek için doğal olarak daha dik durursunuz. Aynı zamanda akciğer kapasitenizi geliştirir ve daha kolay nefes almanızı sağlar. Her favori şarkınızın sözlerinin tümünü hatırlayamasanız da şarkı söylemek hafızanızı genelde yapmadığınız şekilde kullanmanıza sebep olur.

Aydın’da Yepyeni Bir Dostluk Ortamı

Akademiden Sanat Ailesi olarak yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz , hoşça vakit geçirebileceğiniz sosyalleşmenize katkıda bulunacak Akademiden Sanatın elit ortamında sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Gelin  büyük Akademiden Sanat ailesine sizde katılın…

Yetişkinler korosu

Yetişkinler korosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir