fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Aydın Melodika Kursu

Aydın Melodika Kursu

Aydın Melodika Kursu eğitimimiz ile sizlere sanat alanında bir konu ile ilgili daha eğitim vermekten onur duyuyoruz. Sizlere Aydın da Akademiden Sanat olarak sanat ile ilgili her alanda hizmet vermekten oldukça zevk alıyoruz. Gelişmiş bir şehir olan Aydınımızı bu sayede daha fazla geliştiriyoruz. Sanat ile her zaman olduğu gibi yine bir adım öndeyiz ve önde olmaya devam edeceğiz. Her daim söylediğimiz gibi yine söylüyoruz sanattan mahrum kalan toplumlar mecburen yok olacaklar. Bizler bu talihsiz kaderi yaşamamak için olanca gücümüz ile çalışıyoruz. Aydın da sizlere sanatın her alanında hizmet veriyoruz. Ve bunu her zaman en kaliteli hocalar ile sizlere sunuyoruz.

Aydın Melodika Kursu

Melodika herkesin de bildiği üzere üflemeli ve tuşlu bir müzik aletidir. Melodika tuş sayısına göre ikiye ayrılır. Yirmi beş tuşlu, yirmi yedi tuşlu, otuz iki tuşlu ve otuz yedi tuşlu olmak üzere dörde ayrılır. Yirmi beş tuşlu olan fa notası ile başlar ve ikinci oktav fa notası ile biter. Yirmi yedi tuşlu olan ise fa notası ile başlayıp ikinci oktav sol notası ile biter. Otuz iki tuşlu olan melodika ise fa notası ile başlayıp ikinci oktav do notası ile biter. Son olarak otuz yedi tuşlu olan melodika ise fa notası ile başlayıp ikinci oktav fa notası ile biter. Bu tarz bilgiler de Aydın Melodika Kursu kapsamında sizlere verilmekte.

Aydın Melodika Kursu-2

Aydın Melodika Kursu-2

Melodika ayrıca istenirse boru ile üflenerek ya da istenirse direk ağızlıkla üflenerek çalınabilir. Ayrıca melodika da parmakların numaraları vardır. Baş parmak 1 işaret parmağı 2 orta parmak 3 yüzük parmağı 4 ve serçe parmak 5 numaradır. Bazı melodikalar da bu numara yediye kadardır. Bu yediye kadar olan numara parmak numarası değil notaların numarasıdır. Bizler Aydın Melodika Kursu kapsamında yeni başlayanlara melodikayı boru ile üfleyerek çalmalarını tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem daha rahat çalabilirler hem de melodika ellerinden kaymaz. Melodikaya ustalaşana kadar daha iyi hakim olurlar. Sol el melodikayı tutarken sağ el de tuşlara basmak için kullanılır.

Melodika Kursu

Bu Aydın Melodika Kursu ile okullarda ki müzik derslerine de hazırlanmış oluyorsunuz. Çünkü melodika yapısı itibari ile başlangıç eğitimi için uygun bir çalgıdır. Okullarda blok flüt yerine kullanılmaktadır. Özellikle küçük çocuklarımızın ufak yaşlarda müzik eğitimine başlaması için oldukça uygundur. Bu kurs sayesinde çocuklarımızın parmak koordinasyonları artmakta ve müziğe olan ilgileri küçük yaşlarda artmakta. Bu tam da bizim Aydın Akademiden Sanat olarak istediğimiz şey. Küçük yaştaki çocuklarımızın sanat ile tanışarak sanatı sevmeleri. Bu sayede ileride tamamen sanat ile iç içe yetişmiş olan nesiller ortaya çıkacak. İşte melodika bu yüzden oldukça önemlidir. Çocukların müzik eğitiminde ve geliştirilmesinde önemli bir yeri olduğu söylenebilir.

Sizlere Aydın Melodika Kursu ile sanata ve müziğe başlangıç adı altında dersler de vermekteyiz. Ve bu sayede ülkemizde ki ve dünyadaki sanat büyükleri sanat modaları hakkında fikir sahibi oluyorsunuz. Ayrıca melodika kursu müzik aletinin fiyatından dolayı da başlangıç için oldukça mantıklı bir müzik aletidir. Her bütçeye uygun olmasından dolayı düşük bütçeli ailelerimizin çocukları da sanat ve müzik ile erkenden tanışırlar. Bütçe demişken bizler Aydın Akademiden Sanat olarak sizlere tüm kurslarımızı uygun fiyatlar ile sunuyoruz. Ve yılın belli dönemlerinde özel indirimler ile sizlerin kurslarımızdan daha rahat bir şekilde faydalanmanızı sağlıyoruz. Evet eğer sizlerde Aydın Melodika Kursu ve diğer kurslarımız hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir