fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu en başından ele alınarak sizleri hazırlamaktayız. Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde Akademiden Sanat; sizlere en doğru eğitimi planlıyor. Öğrenci adaylarına kendi beceri ve yeteneklerine göre yönlendirmeler yapıyor. Temel bir sanat disiplini ve sanat ruhu ile tüm eğitimleri hız kesmeden veriyoruz. Kurslarımız Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Fakültesine hazırlanan öğrencilerin eğitimlerine %100 katkıda bulunmaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel Güzel Sanatlar Liseleri! Her yıl Haziran Temmuz aylarında Resim Yetenek Sınavı ile öğrenci almaktadır.
Hedefiniz gelecekte; İç MimarGrafikerRessamHeykeltraşResim Öğretmeni olmak ise bugünü iyi değerlendirin. Hemen 2B, 3B, yumuşak uçlu kurşun kalem, hamur silgi, resim kağıdı alarak çalışmaya başlayalım. Arkadaşlarınıza da bilgi verin ve bu önemli konuyu paylaşın…

GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE GİRİŞ KOŞULLARI

Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarına İlköğretim Okullarının 8.sınıfını bitiren öğrenciler başvurabilirler. Sınavlara girmek için SBS ye girme şartı aranmaz. Ancak bu sınavlara girenler de Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarına girebilir. Güzel Sanatlar Lisesi diğer Anadolu Liselerinden farklı olarak Resim veya Müzik alanına özgü “Özel yetenek sınavı” yapmaktadır. Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Akademiden Sanat!
Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavına müracaat edecek öğrencilerin başvuru evrakları ve kabul şartları için iletişim kurmaları gerekmektedir.

GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE HAZIRLIK

Güzel Sanatlar Liseleri, orta öğretimini bitirmiş lise çağına gelmiş öğrenciler için düzenlenmiş sanat eğitimi veren liselerdir. Bu liselere ortaokulun bittiği 8. Sınıfın sonunda haziran sonu, temmuz başında yapılan özel yetenek sınavı (çizim sınavı) ile yerleşebilirsiniz. Güzel sanatlar liseleri, ülkemizde orta öğretim düzeyinde eğitim veren güzel sanatlar okullarıdır. Sayıları oldukça az olan bu okulların sınavları ise azlıklarından ötürü bir miktar zorlu geçmektedir.

Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu hazırlık eğitimleri almadan bu sınavlarda başarılı olma ihtimalinin hayli düşük olduğunu söylemek yanlış olmaz ki! Pratikte de durum bu şekildedir.Yetenek Sınavları Neyi Ölçer? Elbette yetenek sınavları öğrencinin yetenek seviyesini ölçmek üzere yapılır. Ancak, bazı yetilerin eğitimle geliştirilebilir olmasından dolayı, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi almış olan öğrencilerin! Çok yetenekli rakiplerinin önüne geçebilmeleri zaman zaman mümkün olabilmektedir. Bu nedenle öğrenci her ne kadar yetenekli olarak addediliyor olsa da, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimlerini alması gerekir. Bu gibi riskli durumların doğrudan tedbiri olmaktadır.

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Ne Kadar Sürer?

Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu derslerinin öğrencinin seviyesi ve becerileri ile ilişkili bir zamanlaması söz konusudur. Genel olarak ortalama bir öğretim yılı kadar devam eden eğitimler! Öğrencinin bilgi ve yetenek seviyesine göre bir miktar uzar veya kısalabilmektedir. Her öğrenci için aynı zaman dilimini işaret etmek maalesef mümkün değildir. Bunu vaadi etmek beklenti oluşturması bakımından doğru da olmayacaktır. Kurumumuzda dileyen öğrencilerimiz için çok erken yaşlarda başlayan güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri verilebilmektedir.

Enstrüman eğitimine erken başlayan öğrenciler için ailelerin tercih ve talep etmesi durumunda sınavlara hazırlık eğitimleri de sunulabilmekte. Gelecek planlamasına dair ciddi bir adım atılabilmektedir. Siz de Akademiden Sanat güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri almak isterseniz! Aydın Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu seviye tespitinin yapılıp yönlendirilebilmemiz için başvuruda bulunabilir ve en yakın zamanda eğitimlere başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir