fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Keman Eğitmeni

Aydın Keman Eğitmeni

Aydın Keman Eğitmeni Kursu Akademiden Sanat ile alanında uzman kemancılar tarafından verilmektedir. Akademiden Sanat olarak keman çalmayı öğrenmek isteyen öğrenci adayları için Türkiye’nin en iyi Keman Eğitmeni ile çalışabilme imkanını yakalıyorsunuz. En iyi eğitmenler ile en doğru şekilde eğitimlerimiz devam etmektedir. Sizlerde Aydın Keman Eğitmeni hizmeti almak istiyorsanız hemen bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Şimdi birazda keman çalma ve keman eğitimi hakkında bilgilendirmelere yer veriyoruz. Dilerseniz okuyarak bilgi alabilirsiniz veya hemen Akademiden Sanat’a gelip bilgi alabilirsiniz.

Her müzik türüne uygun müzikal nitelikleriyle pek çok müzikseverin ilgisini çeken keman, yeni bir müzik aleti çalmayı öğrenmek isteyenlerin de ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca “Keman nasıl çalınır?” sorusu da müzikseverler tarafından merak edilen bir soru olmaktadır. Aslında keman çalmanın diğer müzik aletlerini çalmaktan çok az farkı bulunur. Eğer herhangi bir müzik aleti çalıyorsanız bu küçük farkları öğrendiğinizde keman çalmaya başlamanız çok daha kolay olacaktır. Keman çalmanın püf noktalarına ve bu detaylara gelin hep birlikte bakalım!

Keman Dersleri nasıl verilir?

Aydın Keman Eğitmeni ilkokul çağından başlayarak her yaş grubu için verilmektedir. Kemal çalmak için özel bir yaş grubu yoktur. Tabi ki daha erken yaşlarda keman çalmaya başlamak daha fazla başarı getirecektir.  Keman Eğitimi bireylerin yetenekleri ve altyapısına uygun olarak verilmektedir. Eğitmenimiz sizin seviyenizi ve yatkınlığını ölçerek, size uygun en hızlı ve en doğru keman eğitimi programını çıkartır. Derslere başladıktan sonra ilk 2-3 hafta kişiye göre değişen yay çalışmalarına başlarız. Yay çalışmaları kişiden kişiye göre hızlandırılabilir veya uzatılabilir bu tamamen yatkınlığa bağlıdır. Yay çalışmaları devam ederken solfej derslerini de ekleyerek keman çalmanın ana yapısı yani alt yapısını oluşturuyoruz.

Yay çalışmaları ve solfej çalışmaları aşamasında yol katedildikten sonra destekleyici eğitimlere ve keman çalmaya başlanır. Keman dersi almaya başladığınız da ve bu aşamaya geldiğinizde artık keman sizin bir üyeniz olmaktadır. Bedeniniz ve keman ile bir bütünleşme ve bir senkronizasyon halinde yaşamaya başlıyorsunuz. 

Keman Çalmak Zor Mu?

Her enstrümanın kendine göre bir zorluk dereceleri vardır. Perdesiz enstrümanlar grubundan olan keman dışarıdan bakıldığında zor gibi görünebilir. Ancak keman öğrenmek sanıldığı kadar da zor değildir. Başlangıçta çeşitli keman parmak egzersizleri ile kendinizi geliştirebilir ardından kemanla çalınan kolay şarkıları 2 ayın sonunda çalmaya başlayabilirsiniz. Keman öğrenme süresi ise kişiden kişiye değişebilir. Aydın Keman Eğitmeni Burada sabrederek, azimli ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız keman çalma sizin için zorluk değil büyük bir keyif olacaktır. Keman çalmak zor değil sadece bir süreç. Yeteneğiniz değil çalışma temponuz bu süreci belirleyen en önemli unsur!

Aydın Keman Eğitimi almak için hemen bizlere ulaşabilir ve mükemmel melodilerle keman çalmaya başlayın.