fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Müzik Kursu

Aydın Müzik Kursu

Akademiden Sanat aydın müzik kursu merkezi şimdi sizlere profesyonel ve amatör müzik eğitimleri ile hizmet veriyor. Sanatın merkezi haline getirdiğimiz Aydın, müzik kursu ile şimdi öne çıkıyor. Gerek profesyonel müzik kursu almak isteyenlerin gerekse amatör müzik kursu almak isteyen herkesin tercihi merkezimize bekliyoruz.

Akademiden Sanat Ailesi olarak müzik eğitim anlayışımız, sanatsal olarak düşünmeyi ve sıfırdan profesyonelliğe doğru uzanan bir eğitim anlayışına sahibiz. Müzik kursu başlangıcından sonuna kadar olan eğitim sürecinde öğrenciler profesyonel Aydın Müzik Kursu ile eğitim görürler.

Bir müzik dalı ile ilgilenmek ve bir müzik aleti çalmayı öğrenmek, hem insanın sanatsal olarak gelişmesine hemde kişisel gelişimine çok etkilidir. Aynı zamanda profesyonel olarak bir müzik eğitiminden sonra her zaman kendinizi daha güvenli ve cesur hissedersiniz. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre özellikle küçük yaşta müzik kursu alan kişilerin zeka düzeyi yükseliyor. Küçük yaşlarda müzik eğitimi alan kişiler yaşıtlarına göre çok daha ileri düzeyde bir zekaya sahip oluyorlar. Tüm bunlarla birlikte sürekli olarak bir dikkat gerektiren müzik kursu içinde müzik aleti çalma eğitimi hafızayı da değiştirir. Zihni canlandırır ve düşünme kabiliyetini en yüksek düzeye çıkartır.

 

Akademiden Sanat Merkezi içerisinde gruplarla ve bireysel olarak müzik icra eden çocuklar gruplara ayak uydurmayı, grup ile birlikte hareket edip grup ile birlikte eğlenmeyi öğrenirler. Bu sayede hem otokontrol merkezi gelişir hem de kendi kendine disiplinli olmayı öğrenirler. Müzik kursu eğitimi alan öğrenciler içsel olarak kazanacakları başarı ve beğenilme güdüsü ile birlikte daha iyi olabilme ve başarılı olabilme hedefini güderler. Aydın müzik kursu eğitiminde içsel olarak motivasyonunu tamamlayan tüm öğrenciler, her işi başarabileceklerine inanırlar. Müzik tabanında takip ve dikkat aynı zamanda matematiksel hesaplamalar içerdiğinden derslere de etkisi büyüktür. Hem düşünce  gücü hem sorun çözme becerisi doğrudan artacaktır. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre müzik eğitimi alan çocuklar hiç kağıt kalem kullanmadan direkt olarak matematik sorularına cevap vermektedir.

 

Aydın Müzik Kursu temel amacı sadece çocuklara yönelik değildir. Özellikle yetişkin bireylerin müzik eğitimlerinden sonra sosyalleşmesi ve kendi öz güvenlerini kazanmalarında büyük bir etkisi vardır. Günümüzde yaşam koşullarının yarattığı koşuşturmaca büyük bir stres sebebi olmaktadır. Bu stresten kurtulmanın en güzel ve en etkili yollarından bir tanesi de bir müzik aleti ile ilgilenmekten geçiyor. Zira sadece rahatlamak için eğitime başlayan ve gerçekten de stresten kurtulan kişiler sosyal hayatlarında başarıya ulaşıyor. Günlük hayatın stresinden kurtulmak ve yoğun tempoya ara verip dinlenmek hepimizin hakkıdır. Bir müzik aletini çalmak bazen zamanı değerlendirmek, bazen de negatif enerjiyi boşaltmak için tercih edilmektedir. Hiç kuşku yok ki müzik aleti çalmak ve müzik ile ilgilenmek başarılı ve stresten uzak bir hayat sunmaktadır. Bir müzik grubu

 

Özellikle bir müzik aletini çalmak, kafanızı boşaltmak, bir ara vermek ve rahatlamak için birebirdir. Müzik, başarı için motivasyonunuzu arttırır. Müzik yapabilmek ve müzik aleti çalabiliyor olmak grup içinde sosyalleşmemizi ve insanlarla uyumlu olabilmeyi bizlere öğretir. Müzik aleti çalabilmek için düzenli çalışmayı getirdiğinden hayatımızda bir çok şeyi disiplinli olarak devam ettirebilme becerisini de bize kazandırır.
Müzik, gerek çocuk gerek yetişkinler olarak hayatınıza bambaşka bir renk ve eğlence katar. Müziğin sihirli dünyasında kendi yeteneğinizi keşfetmeniz dileğiyle…
Armoni Sanatta ud, keman, klarnet, gitar, piyano, yan flüt, bağlama, şan, ney, Güzel Sanatlar Liseleri, Müzik Bölümüne Hazırlık, Özel ve Devlet Üniversitelerine bağlı Konservatuvara Hazırlık Kursu, Hobi Amaçlı enstrüman kursları verilmektedir.