fbpx
RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Yaratıcı Drama İngilizce Eğitimi Aydın Akademiden Sanat

Yaratıcı Drama İngilizce Eğitimi Aydın Akademiden Sanat

Yaratıcı Drama İngilizce Eğitimi

YARATICI DRAMANIN  ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİLERİ

Akademiden Sanat Merkezi olarak Aydın yaratıcı drama eğitimlerimiz devam etmektedir. Yaratıcı drama bir grubu oluşturan üyelerin yaşama deneyimlerinden yola çıkarak bir amacın , bir düşüncenin, doğaçlama , rol oynama gibi tekniklerden yararlanarak canlandırılmasıdır .Okul öncesi yaşlardan başlayarak herkesin katılabildiği yaratıcı drama yöntem ve araç olarak pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Yaratıcı Drama Problem Çözme Becerisini Artırır

Yaratıcı drama, oyunlar kurarak çocuğa yaşantılar yoluyla yeni durumlara ve olaylara sağlıklı tepki vermesi ya da uyum sağlaması konusunda yardım etme sürecidir. Dramanın öncelikli amacı çocukları eğlendirmek olmasa da, drama etkinliği sırasında çocuk eğlenir ve mutlu olur. Hayal gücünü geliştirerek bağımsız düşünebilmeyi sağlar .İş birliği yapabilme özelliğini geliştirir .Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır. Kendine güven duyma ,karar verme becerilerinin gelişmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yaratıcı Drama Yabancı Dil Öğrenmeyi Kolaylaştırır

Çocuk drama çalışmaları, yabancı dil öğrenmede becerilerinde oldukça etkilidir. Yabancı dil öğrenmek matematik zeka konuşmak sosyal zeka gerektirir. Bu etkinlikle beraber; düşünme, konuşma, dinlenme, anlatma ve birbirleriyle iletişim kurma becerisi kazanılır. Bu beceriler, doğal tepkiler verilirken kazanılır. Drama etkinlikleri sırasında çocuk, sözel iletişimi başlatmasıyla çeşitli konumlarda hayali karakterlerle diyalog kurar, bunu içinden geldiği gibi ve hayal gücüne dayanarak gerçekleştirir. Sesinin tonunu, yüksekliğini ya da alçaklığını, hızını da ayarlamayı öğrenir.

Yaratıcı Drama Tekniği İle İngilizce Konuşma Becerisi Kazandırıyoruz.

Akademiden Sanat olarak Aydın’da yeniliklere öncülük etmeye devam ediyoruz. Yaratıcı drama eğitimlerimizin yukarda saydığımız sayısız faydalarına bir fayda daha ekliyoruz. Drama eğitimi alan öğrencilerimiz aynı zamanda İngilizce eğitimi de almış olacaklar drama derslerine İngilizce öğretmenimiz de girecek ve oynayacakları rollerin İngilizcelerini de öğrenecekler. Konuşma becerileri ve özgüvenleri gelişen öğrencilerimiz basitleştirilmiş metinler sayesinde seviyelerine uygun kelime hazneleri açısından akranlarına göre daha hızlı yol alacaklar.

Aydın’da Yaratıcı Drama Eğitimi’nin Adresi Akademiden Sanat

Akademiden Sanat’ta yaratıcı drama dersleri konusunda Aydın’ımızın yetiştirdiği önemli değerlerden  Güldür Güldür Show oyuncusu Tuğçe Karabayır  ve Erkan Karadeniz ‘in eğitmenliğinde yapılmaktadır. Tuğçe Karabayır hocamız aynı zamanda çocuk gelişim mezunu olmasından dolayı çocuklarla iletişim kurma noktasındaki üstün yeteneği sayesinde özellikle içe kapanık çocuklar üzerinde kısa sürede etkili sonuçlar alınmaktadır.

Drama çocuğun düş gücünü geliştirir ve zenginleştirir. Drama, çocukların sanatçı ruh taşıyan bireyler olarak yetişmesinde de önemli rol oynar. Akademiden Sanat Merkezinde güvenli ve tecrübeli eğitmenler ile alacağınız eğitim çocukların gelişiminde temel sanat eğitimi oluşacaktır.

“Akademiden Sanat Ailesi olarak geleceğimizi özenle yetiştiriyoruz”

Yaratıcı Drama Aydın

Yaratıcı Drama Aydın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir